(23kB)
strona główna

SUNYATA SARASWATI, BODHI AVINASHA
JAK WYZWOLIĆ ENERGIĘ ŻYCIA (...) CZYLI TANTRA KRIYAJOGA

(Jewel in the Lotus / wyd. orygin.: 1987)


DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE MOŻESZ:

– Uczyć się kierować mocami witalnymi swego ciała,
twórczą siłą seksualną,

– Zwiększać poziom swojej energii,
leczyć się i odmładzać,

– Cieszyć się wrażliwością psychiczną,
którą spontanicznie rozwiniesz
dzięki proponowanym tu ćwiczeniom,

– Stać się swym własnym terapeutą i oczyścić się
z emocjonalnych naleciałości, które Cię przygniatają

 


SPIS TREŚCI:

JAK KORZYSTAĆ Z TEJ KSIĄŻKI

LEKCJA 1. Osiąganie oświecenia poprzez tantryczną Kriya Jogę

Oświecenie to uświadomienie sobie prawdy. Joga jest nauką o zdobywaniu tej świadomości. Kriya jest systemem medytacji, który przyspiesza rozwój świadomości. Tantra to przyspieszenie rozwoju poprzez seks, wykorzystywanie do tego celu energii orgazmu. Istnieją dwie drogi rozwoju duchowego: Droga Woli oraz Droga Uległości.

LEKCJA 2. Oddech i energia praniczna

Głębokie i świadome oddychanie jest podstawą rozwoju psychicznego, odmładzania ciała i ponadzmysłowego seksu. Oddech jest mostem łączącym świadomość ze sferą nieświadomości, a książka ta uczy, jak go wykorzystywać. Zaznajamia ona również z energią eteryczną.

LEKCJA 3. Asany: ładowanie ciała energią praniczną

Asany – dynamiczny system ćwiczeń dla tych, którzy są zainteresowani osiągnięciem tego, co daje Hatha Joga, nie mają jednak czasu ani odpowiedniej elastyczności. Połączenie rozciągania mięśni z oddechem i medytacją sprawia, że program ten jest przystosowany do naszego obecnego stylu życia.

LEKCJA 4. Kosmiczna jedność przeciwieństw

Nauka tantryczną łączy energię męską i kobiecą w jedną kosmiczną siłę życia. Każdy człowiek stanowi mieszaninę cech żeńskich i męskich. Osiągniemy doskonalą równowagę, jeśli nauczymy się wyrażać mniej rozwiniętą stronę naszej istoty.

LEKCJA 5. Kundalini i Oddech Kobry

To, co mówi się o Kundalini, nie jest prawdą. Najszybszą, najskuteczniejszą metodą przebudzenia śpiącej energii Kundalini jest wykorzystanie energii seksualnej. Akt miłosny połączony z Oddechem Kobry wytwarza obwód Kundalini, którym energia może swobodnie krążyć po całym ciele.

LEKCJA 6. Budzenie czakr

Za pomocą mantr, jantr (wizualnych przejawów mantr) i medytacji można nauczyć się podłączania do otaczającej nas energii eterycznej i wykorzystywać ją do budzenia czakr. Równocześnie jest to kształtowanie umiejętności tworzenia wyobrażeń wizualnych, co jest zasadniczą częścią każdego kursu ezoterycznego.

LEKCJA 7. Odmładzanie poprzez tantryczną Kaja Kalpę

Ten prosty program ruchów i medytacji sięga korzeniami do dawnych systemów odmładzania. Pobudzając gruczoły wydzielania wewnętrznego, można doprowadzić swe ciało do stanu właściwego ludziom dwudziestopięcioletnim.

LEKCJA 8. Medytacja i mantry

Drgania o określonej częstotliwości zestrajają nas z naszym wyższym Ja, z Pulsem Kosmicznym. Wykorzystujmy naturalny dźwięk oddechu do uspokojenia umysłu w takim stopniu, aby można było usłyszeć prawdę.

LEKCJA 9. Generowanie i transmutowanie energii seksualnej

W tej lekcji nauczysz się: metod pobudzania gruczołów płciowych do znacznie zwiększonego wytwarzania energii seksualnej; jak zachowywać i odtwarzać tę energię, aby stosunek seksualny, zamiast męczyć, dodawał wigoru, jak wydobywać silę twórczą z nasienia i wykorzystywać ją do odmładzania; jak doprowadzić do przekształcenia zwykłego seksu w przebudzenie duchowe.

LEKCJA 10. Pobudzanie i opóźnianie

Ta lekcja pokaże Ci, jak przedłużać akt miłosny, opóźniać orgazm tak długo, aż ładunek energetyczny osiągnie niebywały poziom; jak przedłużać szczytowanie i zwiększać jego intensywność, jak osiągać tyle orgazmów, ile pragnie zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

LEKCJA 11. Pozycje i obwody

Różne pozycje seksualne wytwarzają różne obwody energetyczne między partnerami. Nauczcie się dzielić swą energią z partnerem i łączyć się z nim na każdym poziomie, nie tylko w stosunku seksualnym.

LEKCJA 12. Święty rytuał Maithuna

Ten odwieczny rytuał obejmuje wszystko, czego uczy ta książka. Możliwe jest osiągnięcie oświecenia dzięki jednemu obrzędowi. W chwili gdy łączysz się ze swym farmerem, Ty – jako oddzielna istota – przestajesz istnieć. Jednoczysz się ze sobą samym, ze swym partnerem, z Wszechświatem.

ZAKOŃCZENIE
O AUTORACH

SŁOWNICZEK
ĆWICZENIA TANTRYCZNE
SKOROWIDZ TECHNIK

JAK KORZYSTAĆ Z TEJ KSIĄŻKI

Z przyjemnością witamy Cię wśród członków nielicznej grupy poszukiwaczy wartości duchowych, wśród ludzi, których pociąga droga tantryczna. W książce tej Sunyata pragnie podzielić się z Tobą wiedzą zbieraną przez wiele lat w różnych zakątkach świata. Te nauki tajemne po raz pierwszy stają się dostępne dla każdego, bez względu na wyznanie czy światopogląd.

Przedstawiane tu techniki należą do najpotężniejszych odkryć, jakie służą rozwojowi człowieka. Każda z nich, jeśli w pełni ją opanujesz, potrafi zasadniczo przekształcić Twoją świadomość. Ćwiczenia tutaj zaprezentowane przyniosą wspaniałe rezultaty bez poddawania się guru. Fakty dowiodą, że to Ty jesteś jedynym prawdziwym guru. Panem swego losu.

Z ogromnej skarbnicy wiedzy, jaką jest tantryczna Kriya Joga, wybraliśmy dwanaście lekcji, które zapewnią systematyczny rozwój Twej świadomości i doświadczenia. Każda lekcja podzielona jest na cztery części:

• Omówienie zasad ezoterycznych;

• Techniki jogi, zapewniające bezpośrednie doświadczenie tych zasad,

• Praktyki seksualne oparte na tych zasadach;

• Sugestie dotyczące sposobów takiego wdrażania tych zasad w życie codzienne, aby każda chwila stała się częścią Twojego duchowego doświadczenia.

Kurs ten jest wysoce skondensowany. Każda lekcja, gdyby ją całkowicie rozwinąć, starczyłaby na kilka tomów. Przypuszczamy, że przeczytaliście już kilka podobnych książek, lecz ciągle nie macie jasności, jak wcielić ich treść w swoje życie.

Nie jest to książka o terapii seksualnej. Współczesne badania seksuologiczne dotyczą zaburzeń czynnościowych. Niewiele uwagi zwraca się na tych, którzy żyją normalnie, lecz mimo to odczuwają pewien niedosyt. Natomiast ten kurs naucza o seksie transcendentnym, najwyższej formie życie seksualnego.

Możesz dokonać przeglądu całego kursu, aby uzyskać ogólny jego obraz, potem jednak wróć do poszczególnych lekcji i koncentruj się na każdej z nich oddzielnie. Poświęć jej tyle czasu, ile trzeba na mistrzowskie opanowanie materiału. Pracuj we własnym tempie.

SŁOWO OSTRZEŻENIA: Musisz pamiętać, że jednym z powodów, dla których praktyki tantryczne utrzymywane były w tajemnicy przez tyle wieków, było nieprzygotowanie większości ludzi do stanu Zjednoczonej Świadomości, szczególnie w naszej, zachodniej cywilizacji, gdzie każda jednostka jest do pewnego stopnia znerwicowana, gdzie większość z nas żyje rozczłonkowana na części zaakceptowane i odrzucone.

Praktyki Tantry wzmocnią wszystko, co się w nas dzieje. Jeżeli jesteś człowiekiem spokojnym. Twój spokój stanie się błogością. Jeżeli jesteś niespokojny. Twój niepokój będzie narastał, aż wtargnie do Twojej świadomości i zostanie rozładowany. Z tych właśnie powodów tradycja ta nie została zapisana.

Ponadto nikt nie powinien ćwiczyć sam. Ktoś powinien być z Tobą, aby przeprowadzić Cię przez najtrudniejsze okresy, kiedy treść podświadomości zaczyna się uzewnętrzniać, ktoś, kto przeszedł psychiczne oczyszczenie i rozumie, co się dzieje. Jeżeli proces ten okaże się zbyt gwałtowny, dobrze byłoby znaleźć rozsądnego terapeutę. W przeszłości uczniem opiekował się guru. Ty jednak kroczysz tą drogą samodzielnie.

A przede wszystkim nie próbuj unikać konfrontacji z tłumioną treścią podświadomości, kiedy już zaczyna się ujawniać, nawet jeśli okazuje się to bardzo bolesne. Metody Tantry należą do najskuteczniejszych, jakie kiedykolwiek wynaleziono w celu pobudzenia podświadomości i zmuszenia tłumionego w niej materiału do przejścia do świadomości. Jeśli nie zechcesz uporać się z ujawnioną zawartością Twojej podświadomości, możesz spowodować gwałtowny konflikt psychiczny i staniesz przed groźbą załamania. Mamy bowiem do czynienia z bardzo głęboko penetrującymi technikami i niezwykle potężnymi siłami. Trzeba obchodzić się z nimi z wielką delikatnością.

Nadszedł czas, kiedy ta wiedza musi wyjść z ukrycia, jakie znalazła w tajnych szkołach, i stać się dostępna dla każdego, kto chce jej słuchać. Czas ostrożności przeminął. Nasi nauczyciele mówią nieustannie, że jeśli w najbliższej przyszłości ludzkość nie dokona ogromnego przełomu w sferze świadomości, życie na naszej planecie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Sięgnij po tę wiedzę i skorzystaj z niej. Stań się światłem przewodnim w ciemnościach.dalej


strona główna
(23kB)