(23kB)
strona główna

MAX FREEDOM LONG

MAGIA CUDÓW

(Wiedza tajemna starożytnych kahunów)

[Wydawnictwo MEDIUM,1995 / Tytuł oryginału: „The Secret Science Behind Miracles”, 1948, 1976]


Max Freedom Long otrzymał kiedyś posadę nauczyciela w szkółce leżącej w pobliżu czynnego wulkanu Kilauea, na Wyspach Hawajskich. Tam, od hawajskich kolegów-nauczycieli i od ich przyjaciół pierwszy raz usłyszał o tubylczych magach „kahunach”, czyli „Stróżach Tajemnicy”. Osobliwe wieści, jakie do niego dochodziły, zafascynowały go tak bardzo, iż stały się początkiem jego długoletnich badań poświęconych wiedzy tajemniej (Hunie) starożytnych Polinezyjczyków.

Magia cudów to pierwszy tom siedmiotomowej serii poświęconej starożytnej Hunie. Autor, opowiadając o swojej drodze do poznania tajników wiedzy, przekazywanych tylko w sekrecie z pokolenia na pokolenie, podaje równocześnie wiele przykładów zjawisk parapsychicznych, których sam był świadkiem lub o których mu opowiadano. Opisuj więc przypadki cudownych uzdrowień, jasnowidzenia, telepatii, psychometrii, dematerializacji, władania nad pogodą i zwierzętami itp. Co więcej, na podstawie bogatego materiału dowodowego wpaja Czytelnikowi przekonanie, że zdolności do tego typu działań tkwią w każdym człowieku, trzeba tylko umieć dotrzeć do głębszych poziomów ludzkiej świadomości, a tego właśnie uczy nas Huna.


SPIS TREŚCI:

Słowo od wydawcy

Rozdział I. Odkrycie, które może zmienić świat

Dziwne opowieści o kahunach (Stróżach Tajemnicy). Historia polinezyjskiej magii. Przybycie białych na wyspy. Nieskuteczność magii białych i zakaz stosowania magii przez kahunów. Chrześcijaństwo przeciwko Hunie. Dr William Tufts Brigham, kurator Bishop Museum. Czterdzieści lat dr. Brighama poświęconych badaniom i otrzymane rezultaty. Trzy warunki zrozumienia Huny. Klucz do Tajemnicy. Unihipili i uhane, podświadomość i świadomość. Doświadczenia Williama Reginalda Stewarta w Afryce. Dwanaście afrykańskich plemion połączonych z Polinezyjczykami Tajemnicą.

Rozdział II. Chodzenie po ogniu jako wstęp do magii

Huna jako skuteczny system magii. Przekonania religijne nie mają wpływu na skuteczność Huny. Dowody na istnienie magii: Przypadek 1. Dr Brigham chodzi po rozgrzanej do czerwoności lawie. Przypadek 2. Mag estradowy posługujący się prawdziwą magią. Przypadek 3. Relacja profesora historii Biblii. Przypadek 4. Chodzenie po ogniu jako rytuał religijny w Birmie. Przypadek 5. Potomkowie łowców głów udowadniają, że ich przodkowie bezpiecznie chodzili po ogniu. Przypadek 6. Japoński uzdrowiciel leczy magią ognia. Odporność na ogień uzyskana dzięki magii.

Rozdział III. Potężna siła występująca w magii. Jej źródło i zastosowania

Tajemnica (Huna) stosowana w psychologii. Wszystkie religie łączą się z magią. Umysł ludzki i jego ograniczenia. Poziomy umysłu wyższe i niższe niż świadomość. Aumakua, Wyższe Ja czyli Anioł Stróż. Aumakua o podwójnej płci. Cel modlitw. Istota magii. Mana – siła życiowa o naturze elektromagnetycznej. Przypadek 7. Trzy niewidzialne czynniki w magii – świadomość, siła i niewidzialna materia. Dziwne zjawiska parapsychiczne. Siła wykorzystywana do przesuwania mebli. Ruch i jego źródło-badania dr. Nandora Fodora. Napełnianie obiektów ładunkiem siły życiowej. Magnetyzm – The Mysterious Cobbler – baron Ferson – D. D. Home – dr Hereward Carrington. Gromadzenie siły życiowej. Siła życiowa w uzdrawianiu – nakładanie rąk. Mesmer i magnetyzm zwierzęcy. Siła życiowa w hipnozie.

Rozdział IV. Dwie dusze człowieka i dowody na ich istnienie

Chrześcijańska koncepcja jednej duszy w człowieku. Teoria Huny o dwóch duchach, świadomym i podświadomym (unihipili i uhane), mieszkających w jednym ciele. Zadania i umiejętności unihipili i uhane. Przypadek 8. Posługiwanie się siła życiową w modlitwie śmierci. Wiara w dwie dusze Ludzkie: podświadomość i świadomość. Trzy napięcia siły życiowej (mana).

Rozdział V. Trzy dusze lub duchy człowieka, z których każdy posługuje się własnym napięciem siły życiowej. Trzy duchy występujące wspólnie i osobno

Pojęcie trzeciego ducha w człowieku (Aumakua). Bóg jako Trójca (w religii) i człowiek jako trójistota (w Hunie). Rodzaje duchów. Przypadek 9. Rozszczepienie osobowości. Przypadek 10. Czy świadomość i podświadomość matki generała Lee opuszczają ciało t znów do niego powracają? Przypadek 11. Najbardziej niezwykła i najciekawsza ze wszystkich osobowości. Dwie dziewczyny w jednym ciele. Osobowość o ponadludzkiej logice. Schizofrenia i choroby psychiczne. Świadomość i podświadomość – rozdzielone.

Rozdział VI. Znaczenie trzeciego czynnika w magii – niewidzialnej substancji, za której pośrednictwem świadomość posługuje się siłą życiową

Trzy niewidzialne duchy w człowieku. Termin hawajski kino aka, ciało widmowe (także aureola). Pojęcia greckie i egipskie. „Prawdziwe światło” – sekretna psychologia Huny, w szczególności dotycząca nadświadomości. Wiedza Hindusów o energii prany. Nici widmowego ciała. Przepływ siły życiowej po widmowych niciach. Myśli mają swoje widmowe ciała. Kształty myślowe. Telepatia.

Rozdział VII. Psychometria, patrzenie w kulę, wizje przeszłości i przyszłości w świetle starożytnej wiedzy kahunów.

Przypadek 12. Psychometria, patrzenie w kulę i podobne zjawiska. Dziesięć elementów człowieka w psychologii Kahunów – uproszczone ich nazwy i hawajskie odpowiedniki.

Rozdział VIII. Czytanie w myślach, jasnowidztwo, wizje, przewidywanie przyszłości, patrzenie w kulę i wszystkie związane z psychometrią zjawiska, ujęte w terminologii dziesięciu czynników systemu Huny

Przypadek 13. Czytanie w myślach. Niższe Ja uaktywnia nitkę aka, przenoszącą mikroskopijne cząstki narządów zmysłowych, obserwuje obiekty, tworzy duplikaty myśli i przesyła je z powrotem na fali siły życiowej do odczytującego myśli. Współczesne dowody na ta, iż w procesie myślenia wykorzystywana jest siła życiowa. Przypadek 14. Telepatia czyli przenoszenie myśli. „Kokosowe radio”. Afrykańczycy stosują telepatię. Eksperymenty dr. Rine'a. Przypadek 15. Patrzenie w kryształową kulę.

Rozdział IX. Widzenie przyszłości występujące w zjawiskach psychometrycznych i w snach

Problem wolnej woli i przeczucia. Wyjaśnienie kahunów. Przeczucie przechodzi od Wyższego Ja, przez niższe Ja do świadomości. Tworzenie przyszłości. Sny otwierają drogę do przyszłości.

Rozdział X. Łatwy sposób na sny prorocze

Przypadek 16. Uczenie się snów o przyszłości Przypadek 17. Poznawanie przyszłości w zwyczajnych snach. Przypadek 18. Widzenie przyszłości w kryształowej kult Przypadek 19. Informacje o przyszłości pochodzące od duchów osób zmarłych. Przykazanie kahunów: Nie krzywdzić bliźniego.

Rozdział XI. Uzdrawianie natychmiastowe za pośrednictwem Wyższego Ja. Różne metody działania

Uzdrowienia w Lourdes. Przypadek 20. Kahunka natychmiast uzdrawia złamana nogę. Działanie wyższego Ja, wysokie napięcie siły życiowej, tkanki ciała i ich widmowe (aka) odpowiedniki. Kompleksy – „coś zżerającego od środka”. Wpływ bodźców fizycznych na niższe Ja. Przypadek 21. Aporty (przeniesienia).

Rozdział XII. Wskrzeszanie zmarłych – stałe i tymczasowe

Przypadek 22. Kahuna wskrzesza zmarłego w obecności dr. Brighama. Przypadek 23. Czasowe wskrzeszenie zmarłego. Pełna materializacja (A) Kahuni i grupowa materializacja na Hawajach. (B) Biskup materializuje się czterysta lat po swojej śmierci. (C) Jolanda i jej materializacja. (D) Materializacja zwierząt. (E) Częściowa materializacja istot żyjących. (F) Zmiany rozmiarów ciała przy materializacji. (G) Materializacja ubrań. (H) Materializacja krasnoludków.

Rozdział XIII. Życiodajny sekret lomilomi oraz nakładanie rąk

Przypadek 24. Lomilomi. Trzy etapy uzdrawiania. Siła życiowa podlega nakazom świadomości. Tworzenie materii jako akt świadomości. Sugestia i siła życiowa w uzdrawianiu. Sugestia i nakładanie rąk. Bodziec fizyczny. Leczenie na odległość. Lomilomi a medycyna.

Rozdział XIV. Nowoczesne i oryginalne poglądy kahunów na istotę kompleksów i możliwość ich usuwania

Kompleksy dzielone przez niższe i średnie Ja. Kompleksy i emocje, Poczucie grzechu; niższe Ja domaga się ukarania winnego. Przypadek 25. Kahuni leczą, choroby spowodowane podwójnymi i pojedynczymi kompleksami. „Translacje” kompleksów.

Rozdział XV. Usuwanie kompleksów tajemniczą metodą kahunów

Wprowadzenie kształtów myślowych sugestii do niższego Ja. Przyjęcie sugestii warunkiem powodzenia. Tajemnica usuwania kompleksów. Silny ładunek siły życiowej. Przypadek 26. Bezpośrednia reakcja fizyczna na sugestię. Uzdrawianie raka i innych poważnych chorób.

Rozdział XVI. Jak kahuni walczyli z ponurymi zjawami królestwa ciemności

Zjawiska świata ciemności, okultyzm i „czarna magia”, uzdrowiciele psychiki i „złośliwy magnetyzm zwierzęcy”. Świat „tam” według Huny. Wpływ życia ziemskiego na życie przyszłe. Przypadek 27. Ataki duchów zmarłych osób na pozostających przy życiu sprawców ich krzywd. Metody leczenia wstrząsem elektrycznym i sposoby uzdrawiania stosowane przez kahunów.

Rozdział XVII. Kolejny sekret kahunów

Człowiek istotą potrójną. Symbol trójkąta. „Upadek”. Reminiscencje kahunaizmu w chrześcijaństwie. Reinkarnacja i władcy karmy. Niższe Ja świadome. Tylko średnie Ja może grzeszyć. Blokowanie ścieżki. Dogmaty, ofiary, rytuały, zbawienie w rozmaitych religiach. Huna – nauka, a nie religia. Wiedza teoretyczna a praktyka Huny.

Rozdział XVIII. Sekret umożliwiający kahunom dokonywanie cudownych uzdrowień

Odkrycia Mesmera i Freuda. Phineas Quimby i Christian Science. New Thought. Teozofia. Mormonizm. Oahspe. Huna wyjaśnia istotę wiary. Przypadek 28. Natychmiastowe uzdrowienie bez udziału księdza i kahuny. Człowiek-dźwig. Jeśli ktoś nie może uciec od kompleksów, musi nauczyć się z nimi żyć.

Rozdział XIX. Magiczna przebudowa niepożądanej przyszłości

Uzdrawianie z kłopotów ekonomicznych i bytowych. Przypadek 29. Zmiana niepożądanej przyszłości na lepsza.

Rozdział XX. Wyższe Ja i cudowne uzdrowienia w parapsychologii

Diagnozy parapsychiczne. Duchy pojawiające się jako wizje, które pomagają dokonać cudownych uzdrowień. Uzdrowienia w świątyniach i przy grobowcach. Ektoplazma. Wyższe Ja przynosi pomoc, nawet gdy nie jest bezpośrednio o nią proszone.

Rozdział XXI. Jak kahuni za pomocą magii panowali nad wiatrem, pogodą i rekinami

Opieka Wyższego Ja nad niższymi stworzeniami. Przypadek 30. Biały człowiek uczy się panować nad wiatrami: Przypadek 31. Panowanie nad rekinami i żółwiami morskimi. Uczenie dzieci magii. Więź między kahunami i Wyższymi Ja, władającymi niższym stworzeniem. Formuła tzw. „przedstawiania”.

Rozdział XXII. Praktyczny użytek z magii cudów

Organizacje wspierające pracę jednostek. Praca grupowa. Centrum informacyjne. Rezultaty stosowania Huny w strukturach społecznych całego świata.

System Huny w diagramach

Dodatek

Słowo od wydawcy

 

Bóg nie oczekuje podziękowań

za Słońce lub Ziemię,

ale za Kwiaty, które zaprawdę

nie przez oskubanie ujawniają nam

swoją piękność.

Nie zatrzymuj się jednak,

aby je rwać i przechowywać na później,

lecz idź naprzód

albowiem wzdłuż całej drogi

będziesz miał Kwiaty w rozkwicie.

 

I widz, że nie ma prawdy złej

ani Kwiatów nieczystych. Nawet ciemne chmury

stają się Kwiatami Nieba,

kiedy je słońce całuje.

Jest tylko prawda mała,

o słowach jasnych i przezroczystych,

niczym woda lśniąca w naczyniu

i Prawda Wielka,

o niezgłębionym milczeniu

jak ciemna woda oceanu.

 

Człowieku okryty pyłem martwych słów

Wykąp swą duszę w Milczeniu...

(RABINDRANATH TAGORE)

 

... i niech ten tajemniczy bukiet z niezwykłych kwiatów pozwoli Ci – drogi Czytelniku dojrzeć, odnaleźć i przeżyć prawdziwą radość nieskażonego poznania.

 

WYDAWCA (Mefis 1993)dalej


strona główna
(23kB)