(23kB)
strona główna

JAMES REDFIELD
NIEBIAŃSKIE PROROCTWO

[The Celestine Prophecy / wyd. orygin. 1993]


Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie,
a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem,
jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział:
"Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać".
Doznałem natychmiast zachwycenia: a oto w niebie stał tron

[...]

a tęcza dokoła tronu – podobna z wyglądu do szmaragdu
Dokoła tronu – dwadzieścia cztery trony;
a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców,
odzianych w białe szaty

[...]

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,
bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły

(Apokalipsa św. Jana 4, 1-4; 21, 1)

*    *    *

Sarze Wirginii Redfield

Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia,
a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości,
jak gwiazdy przez wieki i na zawsze.
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa
i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych.
Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

(Księga Daniela, 12: 3-4)


SPIS TREŚCI:

Stan krytyczny
Wydłużona teraźniejszość
Istota energii
Walka o energię
Mistyczne przesłanie
Wyjaśnianie przeszłości
Podążanie z prądem
Etyka w stosunkach międzyludzkich
Nowa cywilizacja

Podziękowania

Niemożliwością byłoby wymienić tu wszystkich, którzy wywarli wpływ na kształt tej książki. Szczególne podziękowania należą się jednak Alanowi Shieldsowi, Jimowi Gamble'owi, Markowi Lafountainowi, Marcowi i Debrze McElhaneyom, Danowi Questenberry'emu, B. J. Jonesowi, Bobby'emu Hudsonowi, Joy i Bobowi Kwapienom i Michaelowi Ryce'owi, autorowi powieści odcinkowej Dlaczego znów mnie to spotyka? Przede wszystkim zaś muszę podziękować mojej żonie Salle.

Od autora

W ciągu ostatniego półwiecza w społeczności ludzkiej zaczyna torować sobie drogę nowa świadomość. Można ją nazwać transcendentalną bądź duchową. Niewykluczone, że już w trakcie czytania tej książki wyczujecie "szóstym zmysłem", co się dzieje, że być może dostąpicie wtajemniczenia.

Zaczyna się to zwykle nasiloną wrażliwością na to, co dokonuje się wokół nas. Zauważamy, że pewne pozornie przypadkowe zjawiska dają znać o sobie akurat we właściwym momencie, rzucając światło akurat na właściwych ludzi i nagle nasze życie zaczyna się toczyć w zupełnie odmiennym kierunku. Może bardziej niż ktoś inny i niż my kiedy indziej wyczuwamy intuicyjnie ukryte znaczenie tych tajemniczych wydarzeń.

W gruncie rzeczy wiemy, że życie jest zjawiskiem o charakterze duchowym, bardzo osobistym i frapującym, nie wyjaśnionym do końca przez żadną religię ani filozofię. Wiemy także coś więcej: że gdy tylko zrozumiemy, o co tu chodzi, skoro zdołamy włączyć się w ten duchowy proces i zmaksymalizować jego wpływ na nasze życie – ludzkość dokona gigantycznego przeskoku w całkiem nową jakość. Powstaną wtedy możliwości realizacji tego, co najlepsze w naszej tradycji, i ukształtuje się kultura, do jakiej zmierza cała historia ludzkości.

Prezentowana powieść stanowi propozycję nowego sposobu myślenia. Jeśli wywrze na was jakieś wrażenie, pomoże wam nazwać coś, czego doświadczaliście w życiu – podzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami. Myślę bowiem, że nasza nowa duchowa świadomość najlepiej rozwija się w ten sposób, nie za pośrednictwem mody lub hipnozy, lecz drogą pozytywnych kontaktów międzyludzkich. Jest wszakże jeden warunek: musimy wyzbyć się dotychczas nurtujących nas wątpliwości i rozterek. A wtedy cudownym sposobem ta nowa rzeczywistość stanie się i naszym udziałem.

James Redfield

James Redfield żyje i pracuje na Południu Stanów Zjednoczonych. Poza pisarstwem zajmuje się astrologią i psychologią. Wydaje biuletyn The Celestine Journal, gdzie publikuje refleksje i doświadczenia z pracy nad odrodzeniem duchowym. Gdy pierwsze wydanie Niebiańskiego proroctwa znalazło się w małej prowincjonalnej księgarni, poruszyło serca i umysły czytelników, którzy podawali sobie tę książkę z rąk do rąk. Dalszy ciąg, nad którym autor pracuje, będzie poświęcony dziesiątemu wtajemniczeniu.następny rozdział


strona główna spis treści
(23kB)